Sıkça Sorulan Sorular | Destek | Türk Telekom WiFi

Destek

Sıkça Sorulan Sorular

WiFi nedir?

WiFi, Wireless Fidelity'nin kısaltılmış halidir ve genel anlamda kablosuz ağlar üzerinden verinin transferi için oluşturulmuş bir standarttır. WiFi standardında alıcı ve vericiye sahip olan cihazlar (laptop, akıllı telefon, tablet PC, v.b.) WiFi ağının olduğu yerlerde, kablosuz genişbant Internet hizmetinden faydalanabilirler.


Türk Telekom WiFi nedir?

Türk Telekom WiFi, Türk Telekom’un güvenli kablosuz internet erişim hizmetidir.


Neden Türk Telekom WiFi'yi seçmeliyim?

Türk Telekom WiFi, 81 ilde binlerce noktada, insanların en çok uğradıkları ve zaman geçirdikleri yerlerde, güvenli kablosuz internet hizmeti vermektedir ve bu alanda Türkiye’ nin en geniş kablosuz internet ağına sahiptir. Türk Telekom, abonelerine her ay yüzlerce hediye dakikalar vermektedir. Öte yandan Türk Telekom internet abonesi olmayanlar da uygun koşullarda kredi kartları ile Türk Telekom WiFi hizmetinden faydalanabilmektedirler. Binlerce noktada çok uygun koşullarla kablosuz internet hizmeti sunulmaktadır.


Türk Telekom WiFi ne kadar güvenlidir?

Türk Telekom WiFi, teknoloji standartları ve ilgili yasalarının belirlediği standartlara tamamen uygun hizmet vermektedir.


Türk Telekom WiFi Otomatik Nedir? Nasıl Kullanılır?

Türk Telekom WiFi Otomatik, Türk Telekom müşterilerinin Android/iOS, PC/MacOS işletim sistemlerini destekleyen mobil cihazlarının tüm Türk Telekom WiFi noktalarında tanınmasını sağlayan kablosuz ağ bağlantısıdır.

Türk Telekom WiFi noktalarında cihazınızdan Türk Telekom WiFi Otomatik kablosuz bağlantıyı seçerek bir defaya mahsus Türk Telekom TekŞifre kullanıcı adı ve parolanız ile giriş yapınız. Sonrasında hangi Türk Telekom WiFi noktasında olursa olsun tekrar kullanıcı adı ve şifre girişi yapmadan otomatik şekilde hızlı ve kolayca internete bağlanabilirsiniz.

Türk Telekom WiFi Otomatik ile Nasıl Bağlanırım?

Aşağıdaki adımları mobil cihazınızda sadece ilk bağlandığınız anda yaparak sonraki bağlantılarınızda Türk Telekom WiFi’a otomatik bağlanırsınız:

1. İnternete bağlanmak istediğiniz yerin Türk Telekom WiFi noktası olduğundan emin olun.
2. Cihazınızın Wi-Fi özelliğini açın.
3. Karşınıza gelen kablosuz ağlardan Turk Telekom WiFi kablosuz ağını seçin.
4. İnternet tarayıcınızı açtığınızda karşınıza otomatik açılan Türk Telekom WiFi giriş sayfasında Türk Telekom TekŞifre bilgilerinizi ilgili alanlara yazın.
5. İnternet Kullanıcı Sözleşmesi’ni onaylı hale getirin ve giriş yapın.
6. Tekrar cihazınızın Wi-Fi bölümüne gelin. Türk Telekom WiFi Otomatik kablosuz ağını seçin ve Türk Telekom TekŞifre bilgilerinizi ilgili alanlara yazın.
7. İstemci kimlik doğrulama sertifikasını kabul edin.

Şirket bilgisayarımla Türk Telekom WiFi Otomatik bağlantısı kuramıyorum. Nasıl bağlanabilirim?

Kurumsal Windows bilgisayarlarda konfigürasyonda manuel bazı ayarlar yapmak gerekmektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Türk Telekom WiFi Otomatik ile hediye dakikalarım biter mi?

Hayır! Türk Telekom WiFi Otomatik hizmetine tanımlı kotanız hediye dakikalarınızdan tamamen bağımsızdır. Internet paketi dâhilinde Türk Telekom WiFi hediye dakikası olan Bireysel ve İşyerim Paketi sahibi Türk Telekom müşterileri için bu kota aylık 1 GB’dır ve ücretsizdir! Üstelik hediye dakikalarınız da eksilmez. Sizin paketinizde ne kadar hediye dakikanız olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Türk Telekom WiFi Otomatik’ten kullandığım kota evdeki internet paketimin kotasını etkiler mi?

Hayır! Evdeki internet hizmetinize tanımlı kotanız, Türk Telekom WiFi Otomatik kotasından tamamen bağımsızdır. Türk Telekom WiFi Otomatik için tanımlanmış kotanız olan aylık 1GB, size hediye edilmekte ve evdeki internetinizden ayrıdır.

Türk Telekom WiFi Otomatik kotam bittiğinde çalışmaya devam ediyor mu? Ekstra kullandığım kota faturama yansıyacak mı?

Hayır! Türk Telekom WiFi Otomatik kotanız bittiğinde sistem bağlantınızı otomatik olarak kesecek. Türk Telekom WiFi kablosuz ağını seçerek hediye dakikalarınızdan internete bağlanmaya devam edebilirsiniz.

Türk Telekom WiFi Otomatik hangi cihazlarda çalışıyor?

Android tabanlı mobil cihazlar için Android 2.2 ve üzeri sürümler, iOS tabanlı mobil cihazlar için iOS 5.0 ve üzeri sürümler desteklenmektedir. iPhone, iPad ve iPod Touch cihazları ile uyumludur.

Türk Telekom WiFi Otomatik bağlantı neden sertifika soruyor?

Bazı akıllı telefon ve tabletlerde (Apple IOS tabanlı cihazlar vb.) sertifika onayı istenebilmektedir. Bağlantının başarı ile tanımlanması için bu sertifikanın kabul edilmesi gerekmektedir.

Türk Telekom WiFi daha önce çalıştığı halde yine sertifika soruyor ?

Güvenlik vb . sebepler için Türk Telekom bu sertifikaları yenileyebilir ve bu sebepten sertifika yeniden sorulabilir.

Bir kez Türk Telekom WiFi Otomatik ile bağlandım. Sonra ağı unut dedim, tekrar nasıl bağlanabilirim?

Mobil cihazınızın WiFi özelliğini açın. Kablosuz ağlardan Türk Telekom WiFi Otomatik kablosuz ağını seçin. Kullanıcı adı ve parola alanlarına Türk Telekom TekŞifre bilgilerinizi girin. İstemci kimlik doğrulaması sertifikasını onaylayın. Sonrasında “bu ağı unut” demediğiniz sürece tüm Türk Telekom WiFi noktalarında otomatik bağlanabilirsiniz.

Türk Telekom WiFi’da hizmet süresi neyi ifade etmektedir ?

Türk Telekom WiFi’ de süre bazlı hizmet verilmektedir. Diğer bir deyişle, Türk Telekom WiFi hizmet seçenekleri farklı sürelere sahip paketlerden oluşmaktadır. Pakette tanımlanan süre dolduğu anda hizmet otomatik olarak sonlandırılır.


Türk Telekom internet abonesiyim. Evdeki modeme kablosuz bağlı iken aynı anda dışarıdan da Türk Telekom WiFi’ ye bağlanabilir miyim?

Türk Telekom WiFi tamamen bağımsız bir hizmettir, evdeki hizmetiniz ile doğrudan bir ilişkisi yoktur. Evdeki bağlantınız sadece Türk Telekom WiFi üzerinde ücretsiz erişim hakkını sağlamaktadır.


Türk Telekom internet abonesiyim. Türk Telekom WiFi kullanım hızım internet paketime bağlı mıdır?

Türk Telekom WiFi tamamen bağımsız bir hizmettir. Evde sahip olduğunuz Türk Telekom internet hizmet paketinin tipi sadece ücretsiz dakikalarının miktarını değiştirmektedir.


Türk Telekom WiFi hediye dakikalarım bittiğinde otomatik olarak çalışmaya devam ediyor mu ? Faturama ekstra kullandığım dakikalar otomatik olarak yansıyacak mı ?

Hayır! Hediye dakikalarınız bittiğinde, sistem bağlantınızı otomatik olarak kesecek ve bu konuda sizi uyaracaktır. Siz ekstra dakika satın almadıkça hizmet kullanılamayacaktır.


Türk Telekom internet abonesiyim. Türk Telekom WiFi’ yi kullandığım süre boyunca gelen-giden veri miktarı, internet paketimin kotasını etkiler mi?

Hayır! Evde internet hizmetine tanımlı kota tamamen bağımsızdır. Türk Telekom WiFi'a özel sadece dakika sayımı yapılmaktadır.


Türk Telekom internet Müşterisi değilsem nasıl bağlanırım?

Türk Telekom internet Müşterisi değilseniz, karşılama sayfasında “Misafir Girişi” butonuna tıkladığınız zaman yönlendirileceğiniz sayfada kredi kartınızla istediğiniz süreli paketi satın alarak Türk Telekom WiFi hizmetinden faydalanabilirsiniz.


Kazımalı kartlardan Türk Telekom WiFi kullanıcı adımı nasıl edinebilirim ?

Kazımalı kartlardan çıkacak olan pin numarasını, yine kazımalı kartların arkasında belirtilen aktivasyon adresine giderek ve bu adresteki gerekli yerleri doldurarak kullanıcı adı ve şifrenizin cep telefonunuza gelmesini sağlayabilir, böylece Türk Telekom WiFi hizmetinden yararlanabilirsiniz.


Türk Telekom WiFi Ekstra paketinden kaç adet alabilirim ?

İhtiyacınız kadar satın alabilirsiniz.


Türk Telekom WiFi Ekstra paketi aldım ancak o ay kullanmadım, ücretlendirilecek mi ?

Evet, Türk Telekom WiFi Ekstra paketi satın alındığında her ay otomatik olarak ücretlendirilmektedir.


Türk Telekom Toplu WiFi Tarifeleri için tıklayınız.

 

Türk Telekom WiFi’ ye nerelerde bağlanabilirim?

Türk Telekom WiFi, Türkiye geneline yayılmış havaalanları, oteller, alışveriş merkezleri, konferans merkezleri, marinalar, kafeler, fuar alanları, restoranlar gibi sayıları her geçen gün artan binlerce servis noktasında hizmet vermektedir. Türk Telekom WiFi servis noktaları listesine sitemizde Nereden Bağlanırım başlığından ulaşabilirsiniz.


Türk Telekom WiFi’ ye bağlanabilmek için neye ihtiyaç duyarım?

Dizüstü, avuç içi bilgisayar, ya da WiFi özellikli cep telefonu, IEEE802.11b/g ve WiFi uyumlu WLAN kartına sahip bilgisayarlar ile Türk Telekom WiFi’a bağlanabilirsiniz. (WiFi özellikli bilgisayalarda bu karta ihtiyaç duyulmamaktadır).


Herhangi bir özel yazılıma ihtiyaç duyar mıyım?

Türk Telekom WiFi hizmetinden yararlanmak için herhangi bir özel yazılıma ihtiyacınız yoktur.


Türk Telekom internet Müşterisi olduğum zaman, Türk Telekom WiFi’ı ücretsiz kullanabilir miyim?

Türk Telekom internet Müşterisi, Türk Telekom WiFi’dan paketinize özel sunulan hediye dakikalarla Türk Telekom WiFi hizmetinden ücretsiz yararlanabilirsiniz.


Hediye dakikalarımı nereden öğrenebilirim?

İnternet paketiniz dahilinde sunulan ücretsiz dakika bilgisini sitemizde Hediye Dakikalar sayfasında bulabilirsiniz.


Türk Telekom abonesi isem nasıl bağlanırım?

Türk Telekom WiFi Servis Noktalarında, bilgisayarınızda yüklü web tarayıcı (Internet Explorer, Firefox vb.) ile herhangi bir sayfaya gitmeye çalıştığınızda otomatik olarak karşılama sayfasına yönlendirileceksiniz. Karşısınıza gelen sayfada TekŞifre ile Türk Telekom WiFi hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Tek şifreniz e-posta adresiniz ve sizin belirleyeceğiniz şifreden oluşur. Detaylı kılavuzlar için tıklayınız.


Tek Şifre nedir ? Türk Telekom WiFi’da nasıl kullanılır?

Geçerli bir e-posta adresiniz ile tek bir kullanıcı adı ve şifre oluşturarak Türk Telekom WiFi hizmetinden faydalanabilirsiniz, böylece TekŞifre ile birden fazla kullanıcı adı ve şifreye ihtiyaç duymazsınız. TekŞifre ile karşılama sayfasındaki yönlendirmeleri takip ederek Türk Telekom WiFi hizmetini kullanabilirsiniz. TekŞifre hakkında detaylı bilgi için tıklayınız

Türk Telekom WiFi Otomatik Nedir? Nasıl Kullanılır?

Türk Telekom WiFi Otomatik, Türk Telekom müşterilerinin Android/iOS, PC/MacOS işletim sistemlerini destekleyen mobil cihazlarının tüm Türk Telekom WiFi noktalarında tanınması sağlayan kablosuz ağ bağlantısıdır. Türk Telekom WiFi Otomatik kablosuz ağına TekŞifre’sini 1 kez kaydeden herkes tüm Türk Telekom WiFi noktalarında otomatik olarak internete bağlanır.


Türk Telekom WiFi Giriş Sayfası gelmiyor ?

Bilgisayarınızın WiFi özelliğinin açık ve çalışır olduğundan emin olunuz, işletim sisteminizin altında Türk Telekom WiFi ve/veya diğer kablosuz ağların göründüğüne emin olunuz.
Yayın alınıyor ve aktif olarak Türk Telekom WiFi kullanılıyor ise , IP adresi aldığınıza emin olunuz, işletim sistemi altında WiFi bağlantılarında bir problem olmadığına emin olunuz. Örnek olarak Windows işletim sistemlerinde IP adresi alınmadığı durumlarda ! işareti ile WiFi simgesi üzerinde hata gözükecektir.


Türk Telekom WiFi Giriş Sayfasına eriştim şimdi Internet’e erişebilir miyim ?

Türk Telekom WiFi giriş sayfasına Türk Telekom internet Müşterisi iseniz TekŞifre veya internet Kullanıcı adı ve parolanız ile, değilseniz aynı sayfadan satın alacağınız kullanıcı adı ve parola ile giriş yapmanız gerekmektedir.


Türk Telekom WiFi noktalarında Tivibu, Vitamin, Netdisk gibi ücretsiz erişim sağlanan uygulamaları kullanmak için bu hizmetlere üye olmalı mıyım ?

Türk Telekom WiFi bu hizmetlere sadece ücretsiz erişim sunmaktadır. İlgili hizmetlerin kullanılabilmesi için bu hizmetlere üyelik ve gerekiyorsa hizmete ait yazılımların kurulu olması gerekmektedir.

Türk Telekom WiFi Giriş Sayfasını neden açık tutmalıyım ?

Türk Telekom WiFi hizmeti süreye dayalıdır. Kullandığınız/ kalan sürenizi görmek ve hizmeti kullanmayı durdurmak için bu safyanın açık olması gerekmektedir.


Türk Telekom WiFi Bağlandım ancak Giriş Sayfasını kapattım, tekrar erişebilir miyim ?

Eğer giriş sayfasını kapattıysanız Türk Telekom WiFi hizmetine hala bağlı iken herhangi bir web tarayıcıyı açıp https://giris.turktelekomwifi.com.tr/ ile bağlanabilirsiniz.


Türk Telekom WiFi Bağlı iken giriş sayfasından bağlantıyı kes demeden bilgisayar kapandı. Sürem otomatik olarak bitecek mi ?

Türk Telekom WiFi hizmeti üzerinden oturum açtıktan sonra herhangi bir veri kullanımı olmaz ise 15 dk içinde otomatik olarak bağlantı kesilir. Bilgisayar kapandığı gibi durumlarda da veri alışverişi olmayacağından 15 dk sonra sistem otomatik olarak bağlantıyı kesecektir.


Türk Telekom WiFi Bağlı iken giriş sayfasını yanlışlıkla kapattım. Kullandığım halde bu yüzden 15 dakika içinde internet erişimi kesilecek mi?

Veri alışverişi sürdüğü müddetçe hizmet devam edecektir.

GS Türk Telekom WiFi Nedir?

GS Türk Telekom WiFi, 50 bin futbolseverle aynı anda Türk Telekom Arena’da internete bağlanabilmektir!

Türk Telekom ve Galatasaray Spor Kulübü işbirliği ile Türkiye’de bir ilk gerçekleştirildi ve GS Türk Telekom WiFi ile Türk Telekom Arena’da futbolseverler internet ile buluştu.

Internet keyfini maçta da kesintisiz sürdürmek isteyen Türk Telekom Arena’daki futbolseverler için 400 Mbps’e kadar hızda kablosuz internet servisinin adı, GS Türk Telekom WiFi!


WiFi hizmeti tüm maçlarda kullanılabilecek mi?

Türk Telekom Arena’da gerçekleştirilen tüm maçlarda tüm futbolseverler, GS Türk Telekom WiFi servisinden faydalanabilir.


Statta ortak WiFi kullanmak güvenli midir?

Kullanıcıları internet hizmetine girerken güvenli bir site üzerinden girmekte ve kullanıcı adı ve şifreleri bu şekilde korunmaktadır. SSL hizmeti ile bağlanılan sitelerde güvenle gezilebilir. Kullanıcıların temel güvenlik ayarları, anti-virus ve kişisel güvenlik duvarı yazılımına sahip olmaları tavsiye edilmektedir. Daha yoğun güvenlik ihtiyacı duyan kullanıcılarımızın VPN çözümleri kullanması tavsiye edilir.


WiFi hizmeti yalnızca maç günlerinde mi aktif olacak? Stat çevresinde hizmetten faydalanmak mümkün müdür?

Wi-Fi hizmeti maç günleri dışında da aktiftir, maç olmayan günlerde hız seviyesi daha düşük olabilir.


Türk Telekom Arena’da kullanılan internet hizmetinde upload ve download hızları ne olacak?

Maç günlerinde internet hızı 400 Mbps’e kadar çıkıyor olacak.


Stadyumda 50binden fazla taraftar var. Bu yoğun kullanım hız ve kaliteyi etkileyecek mi?

Türk Telekom Arena’da insan ve data kullanımı yoğun mekanlar için özel geliştirilmiş ekipmanlar kullanılmıştır. WiFi altyapısı herkesin aynı anda internete bağlanabileceği şekilde kurulmuştur. Futbolseverlerin internet deneyimlerinin hızlı ve iyi olmasını hedeflenmiştir.


Karşı takım için sunulan hizmetler neler, servisten faydalanabilecekler mi?

Türk Telekom Arena’da verdiğimiz GS Türk Telekom WiFi servisinden tüm futbolseverler faydalanabilecektir.


GS Türk Telekom WiFi’a Bağlanırken


GS Türk Telekom WiFi’a nasıl bağlanabilirim?

1. GS Türk Telekom WiFi isim ve logosu görülen kablosuz internet servis noktasında cihazın WiFi özelliği açılır.
2. Kablosuz ağlardan (SSID) “GS Türk Telekom WiFi” seçilir.
3. Karşılama sayfasından internete erişilebilir:
3.1. Cihazda yüklü web tarayıcısı (Internet Explorer, Firefox vb.) ile herhangi bir sayfaya gidilmeye çalışıldığında otomatik olarak karşılama sayfasına yönlendirilir.

  • Türk Telekom internet müşterileri TekŞifre bilgilerini girerek GS Türk Telekom WiFi’i ücretsiz kullanmaya başlayabilir.*
  • Türk Telekom müşterisi olmayan kullanıcılar ise, kendi oluşturdukları kullanıcı adı ve şifre ile Türk Telekom WiFi karşılama sayfasından kredi kartıyla ya da SMS ile (7979’a “wifi 120 ya da “wifi günlük” yazıp SMS atarak) ödeme yaparak GS Türk Telekom WiFi’i kullanabilir.

    3.2. Türk Telekom WiFi Nerede uygulamasını Android Market ve App Store’dan ücretsiz indirilerek,

  • Türk Telekom müşterileri; TekŞifre bilgilerini tek sefer girerek uygulamanın hatırlaması sayesinde sonraki girişlerinde sadece Bağlan tuşuna basarak, otomatik olarak GS Türk Telekom WiFi’a ücretsiz bağlanabilir.*
  • Türk Telekom müşterisi olmayanlar ise, WiFi paketi (“wifi 120” ya da “wifi günlük”) satın alıp, kendi oluşturduğu hesap bilgileri ile GS Türk Telekom WiFi’a bağlanabilir.

 

* Internet paketlerinde WiFi hediyesi olan Türk Telekom internet Müşterileri hediye dakikaları süresince hizmetten bedava faydalanabilir.

Hangi cihazlarla bağlanabilirim?

Dizüstü, avuç içi bilgisayar, ya da WiFi özellikli cep telefonu, IEEE802.11b/g ve WiFi uyumlu WLAN kartına sahip bilgisayarlar ile Türk Telekom WiFi’a bağlanabilirsiniz. (WiFi özellikli bilgisayarlarda bu karta ihtiyaç duyulmamaktadır.)


Kazımalı kart ile GS Türk Telekom WiFi’a nasıl bağlanırım?

Kazımalı kartlardan çıkacak olan kullanıcı adı ve şifreyi yine kazımalı kartların arkasında belirtilen aktivasyon adresine giderek ve bu adresteki gerekli yerleri doldurarak kullanıcı adı ve şifrenizin cep telefonunuza gelmesini sağlayabilir, böylece Türk Telekom WiFi hizmetinden yararlanabilirsiniz.
Detaylı kılavuz için tıklayınız.


Paket satın alırken yarattığım kullanıcı adı ve şifremi bir sonraki seferde de kullanarak Türk Telekom Arena’da internete bağlanabilir miyim?

Türk Telekom Arena’da GS Türk Telekom WiFi bağlantısı için aynı hesabı kullanabilir, paketiniz yoksa ek paket satın alarak internet servisinden faydalanabilirsiniz.


Aynı kullanıcı adı ile birden fazla cihazla bağlanabilir miyim?

Aynı kullanıcı adı ve şifre ile en fazla iki adet cihazla servisten faydalanabilirsiniz.


Stat içinde her noktada WiFi erişimi var mı, hareket edersem bağlantım kopar mı?

Stat içerisinde tüm tribünler ve localarda bağlantı kesintisiz devam eder. Stat dışı alanlarda WiFi hizmeti verilmemektedir.


GS Türk Telekom WiFi Giriş Sayfasını neden açık tutmalıyım?

GS Türk Telekom WiFi hizmeti süreye dayalıdır. Kullandığınız/ kalan sürenizi görmek ve hizmeti kullanmayı durdurmak için bu sayfanın açık olması gerekmektedir.


GS Türk Telekom WiFi Bağlandım ancak Giriş Sayfasını kapattım, tekrar erişebilir miyim?

Eğer giriş sayfasını kapattıysanız GS Türk Telekom WiFi hizmetine hala bağlı iken herhangi bir web tarayıcıyı açıp https://giris.turktelekomwifi.com/ ile bağlanabilirsiniz.


Apple iPad ve iPhone’larda WiFi ayarlarında GS Türk Telekom WiFi seçtiğimde web tarayıcı öncesinden Giriş (Log In) sayfası geliyor. Bağlantı yapmadığım ve/veya yanlışlıkla iptal ettiğimde bu sayfaya daha sonra erişemiyorum ve Internet bağlantısı WiFi üzerinden devam etmiyor.

iPhone ve iPad’ler, girişi web tarayıcı dışında bir sayfada gerçekleştirebilmektedir. Bu sayfa yanlışlıkla kapatıldığında veya herhangi bir sebeple giriş gerçekleşmediğinde GS Türk Telekom WiFi bağlı gözükmekte, ancak kullanılamamaktadır. Giriş’in web tarayıcı üzerinden devam etmesi ve ayrı bir Log In ekranı gelmemesi için GS Türk Telekom WiFi için Otomatik Oturum Aç (Auto-Login) ve Otomatik Katıl (Auto-Join) özelliğinin kapatılması gerekmektedir. Bu değişiklik sonrası giriş sayfası web tarayıcı (Safari) içinde açılacaktır.


 

Passolig kartıma tanımlanacak bir kullanıcı adı/şifrem olacak mı? Ödemelerimi bu şekilde kartımla ilişkilendirebilecek miyim?

Passolig hesabınız GS Türk Telekom WiFi’dan bağımsızdır. Türk Telekom internet Müşteri, GS Türk Telekom WiFi’a TekŞifreleri ile bağlanabilmektedir. İnternet Müşterisi değilseniz Türk Telekom WiFi paketlerinden satın alarak kendi belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifrenizle GS Türk Telekom WiFi’a bağlanabilirsiniz.


Ücretlendirme


Bu hizmet Türk Telekom Arena’ya gelen tüm sporseverler için ücretsiz ya da ücretli mi olacak? Kullanıcılar nasıl faydalanacak?

Türk Telekom internet Müşterileri, internet paketleri dâhilindeki hediye WiFi dakikalarını stadyumda da kullanabilecekler. Yani hediye dakikaları süresince servisten ücretsiz olarak yararlanabilecekler. Türk Telekom internet Müşterisi olmayanlar ise, stadyumdayken kredi kartları ile ön ödemeli paket alarak servisten yararlanabilecek.


Basın tribünü ve localarda GS Türk Telekom WiFi tamamen ücretsiz mi? Şifre gerekiyor mu?

Evet, basın tribünü ve localarda GS Türk Telekom WiFi servisi ücretsizdir. Bunun için Galatasaray Spor Kulübü’nün sizlere vereceği kazımalı kartlardaki kullanıcı adı ve şifreleri kullanabilirsiniz.


Basın tribünü / locada aldığım şifreyi tribünlerde ya da başka bir WiFi noktasında kullanabilir miyim?

Basın tribünü/localarda aldığınız kullanıcı adı ve şifreleri belirtilen son kullanma tarihinden önce, süreleri dolana kadar tribünlerde ya da diğer Türk Telekom WiFi noktalarında kullanabilirsiniz.


Satın aldığım dakikaları yalnızca stat içinde mi kullanabilirim?

Hayır, satın alınan paketler süreleri dolana kadar Türk Telekom WiFi servisi veren tüm noktalarda kullanılabilir.


Daha önce satın aldığım paketten kalan dakikalarımı Türk Telekom Arena’da kullanabilir miyim?

Evet. Daha önce Türk Telekom WiFi noktasında aldığınız paketinizin süresi dolana kadar Türk Telekom Arena’da da kullanabilirsiniz.


Sezonluk paketler mevcut mu? Yalnızca günlük dakika mı alabilirim?

Türk Telekom internet Müşterisi olmayan kullanıcılarımız için iki paketimiz mevcuttur: Günlük 120 Dakika ve Günlük Sınırsız. Bu paketlerden birini satın alarak bağlantınızı gerçekleştirebilirsiniz.


Paketleri stada gelmeden almam mümkün mü?

Evet, Türk Telekom WiFi servis noktalarında kredi kartıyla satın alınabileceği gibi cep telefonundan sms yoluyla paket satın alma gerçekleştirilebilir.
Sms yoluyla satın alma için:

  • Türk Telekom WiFi Günlük 120 Dakika paketi için 7979’a “wifi 120”;
  • Türk Telekom WiFi Günlük Sınırsız paket için 7979’a “wifi gunluk” yazıp SMS atılması gerekmektedir.
7979’a atılan her SMS 50 kuruş olarak ücretlendirilir.

Birden fazla paket satın alınabilir mi?

Dilediğiniz miktarda paket satın alabilirsiniz.


Taraftar internet paketleri için bir ayrıcalık olacak mı?

GSNET aboneleri paketlerinde bulunan aylık 1905 hediye WiFi dakikalarını kullanarak sahip oldukları dakikalar süresince ücretsiz olarak hizmetten faydalanabilir.
Aynı şekilde KARTALNET aboneleri 1903, FENERNET aboneleri 1907 ve TRABZONNET aboneleri 1967 hediye WiFi dakikaları süresince servisten ücretsiz yararlanabilir.


Paket satın alınırken tüm kredi kartları geçerli midir?

Master/Visa/American Express kredi kartları ile paket satın alınabilmektedir.

Apple iPad ve iPhone‘larda WiFi ayarlarında Türk Telekom WiFi seçtiğimde web tarayıcı öncesinden Giriş (Log In) sayfası geliyor. Bağlantı yapmadığım ve/veya yanlışlıkla iptal ettiğimde bu sayfa daha sonra erişemiyorum ve Internet bağlantısı Wifi üzerinden devam etmiyor

iPhone ve iPad’ler girişi web tarayıcı dışında bir sayfada gerçekleştirebilmektedir. Bu sayfa yanlışlıkla kapatıldığında veya herhangi bir sebeple giriş gerçekleşmediğinde Türk Telekom WiFi bağlı gözükmekte ancak kullanılamamaktadır. Giriş’in web tarayıcı üzerinden devam etmesi ve ayrı bir Log In ekranı gelmemesi için Türk Telekom WiFi için Otomatik Oturum Aç (Auto-Login) özelliğinin kapatılması gerekmektedir. Bu değişiklik sonrası giriş safyası web tarayıcı (Safari)içinde açılacaktır.


 


Nokia Cep Telefonum var. WiFi özelliği çalıştığı halde Türk Telekom WiFi’a bağlanmaya çalıştığımda hata alıyorum ?

Nokia Akıllı cep telefonlarından bağlantı ile ilgili “Güvenli Bağlantı Kurulamıyor” hatası sertifika uyumsuzluğu sebebiyle oluşmaktadır. Telefonunuzda Ayarlar > Telefon > Telefon Yönetimi > Güvenlik > Sertifika yönetimi > Yetki sertifikaları altında yer alan " GlobalSign Root CA " isimli sertifikanın seçiniz ve ilgili sertifikanın seceneklerden guvenlik ayarlarına gidiniz. Burada Internet seçeneğini Hayır şeklinde ayarlamanız gerekmektedir.


iPad üzerinde Türk Telekom WiFi açılış sayfası geliyor, ancak kullanıcı adı ve parolayı yazdıktan sonra sayfa tamamen donuyor ve web tarayıcıyı kapatmak zorunda kalıyorum ?

iPhone veya iPad üzerinde Ayarlar/Safari/Otomatik Doldur seçeneği Kapalı hale getirilmelidir.


iPad/iPhone/iPod cihazlarında Beni Hatırla özelliği çalışmıyor ?

Beni Hatırla fonksiyonunun çalışması için cihazınızın Çerezleri Kabul Et seçeneği Gidilenden veya Her Zaman seçeneklerinden birisi seçilmiş olmalıdır. Konfigürasyona Ayarlar>Safari>Çerezleri Kabul Et’den erişilebilir. Detaylı bilgi için http://support.apple.com/kb/HT1677 sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


iPad/iPhone/iPod cihazlarına kullanıcı adı ve parolayı doğru yazdığım halde ilk denememde giremiyorum, ikinci denememde aynı kullanıcı adı ve parola ile giriş yapabiliyorum?

İlk denemede kullanıcı adı ve parola doğru yazıldığı halde girilemiyorsa Çerezleri Kabul Et ayarları kontrol edilmelidir. Çerezleri Kabul Et seçeneği Gidilenden veya Her Zaman seçeneklerinden birisi seçilmiş olmalıdır. Konfigürasyona Ayarlar>Safari>Çerezleri Kabul Et’den erişilebilir. Detaylı bilgi için http://support.apple.com/kb/HT1677 sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


iPad/iPhone/iPod cihazı ile giriş yaptım ancak çıkış yapamıyorum?

Yayın alanından çıkılması, yayının kesilmesi gibi sebeplerin yanında Çerezlerin Kabul Edilmemesi de bu hataya sebep olabilmektedir. Ayarlar>Safari>Çerezleri Kabul Et seçeneği Gidilenden veya Her Zaman olmalıdır.

Ücretsiz hizmet noktası nedir?

Türk Telekom ve lokasyon sahibi kurumların işbirliği ile tüm Internet kullanıcılarının Türk Telekom WiFi hizmetinden ücretsiz yararlanabildikleri noktalardır.


Türk Telekom internet Müşterisi değilim, Ücretsiz Noktalarda kullanıcı adını nasıl edineceğim ?

Ücretsiz noktalarda Türk Telekom WiFi’ ya bağlandığınızda ve herhangi bir web tarayıcısını açtığınızda, otomatik olarak yönlendirileceğiniz karşılama sayfasında cep telefon numaranızı ve gerekli bilgileri girerek kullanıcı adı ve şifrenizin telefonunuza SMS yoluyla gelmesini sağlayabilirsiniz. Aldığınız SMS için hiçbir ücret ödemezsiniz.


Ücretsiz lokasyondaki kullanıcı adı ve şifresinin süresi ne kadardır?

Kullanıcı adı ve şifreniz cep telefonunuza geldikten sonra 1 yıl boyunca aynı kullanıcı adı ve şifreyi tüm ücretsiz lokasyonlarda kullanabilirsiniz.


SMS ile edindiğim şifre sadece edindiğim lokasyon için mi geçerlidir ?

Hayır! Ücretsiz bir lokasyonda edindiğiniz kullanıcı adı ve şifre tüm Türk Telekom WiFi ücretsiz lokasyonlarda geçerlidir.


SMS ile edindiğim şifre ile Türk Telekom WiFi noktasında “Kotanız Doldu” hatası veriyor

Ücretsiz noktalarda giriş için SMS ile elde edilen şifreler sadece ücretsiz noktalarda geçerlidir. Ücretli noktalarda bu şifreler kota hatası verecektir. Bazı ücretli ve ücretsiz hizmet noktalarının çok yakın olması sebebiyle ücretsiz nokta yerine ücretli noktalara bağlanılmaktadır. Bağlanılan nokta giriş sayfasında belirtilmektedir, kullanıcılarımızın bağlı olduğu hizmet noktasının ücretsiz olduğunu kontrol etmeleri tavsiye edilmektedir.


Türk Telekom internet Müşterisiyim, ücretsiz noktalarda SMS ile ücretsiz şifre almak yerine Türk Telekom internet Kullanıcı adı veya TekŞifre ile girdiğimde hediye dakikalarım düşecek mi ?

Ücretsiz noktalarda Türk Telekom internet Kullanıcı adı veya TekŞifre ile girdiğinizde hediye dakikalarınız kullanılmamaktadır.


Türk Telekom WiFi sistemine giriş yaptım ve kullanıyor iken herhangi bir sebepten bağlantı koptu, tekrar bağlantı yapmaya çalıştığımda bağlandınız sayfası geliyor ? Gitmek istediğim her sayfada bu safya geliyor ?

Bazı durumlarda kurmuş olduğunuz bağlantı askıda kalabilmektedir. Bu tip hatalarda bağlantı sayfasından çıkış yapıp tekrar giriş yapmanız gerekebilmektedir.

Paketleri kimler alabilir?

Paketlerin alınabilmesi için Türk Telekom internet aboneliği şartı yoktur. Herkes paketlerden satın alabilir.


Kaç adet paket satın alınabilir?

Paket satın almada herhangi bir sınır yoktur. İstenildiği kadar paket alınabilir.


Türk Telekom WiFi Günlük 120 Dakika/Türk Telekom WiFi Günlük Sınırsız paketinden almıştım başka bir yerden. Onu kullanabilecek miyim?

Evet. Daha önce satın alınan paketler süreleri dolana kadar Türk Telekom WiFi servis noktası olan havaalanlarında kullanılabilir.


Türk Telekom internet abonesiyim, hediye dakikalarımı havaalanında kullanabilecek miyim?

Türk Telekom internet aboneleri hediye dakikalarını Türk Telekom WiFi servis noktası olan havaalanlarında kullanmaya devam edebileceklerdir. Kullanılabilir dakikaları olduğu sürece yeni paket almak zorunda değiller.


Havaalanından alınan paketler diğer Türk Telekom WiFi noktalarında da kullanılabilir mi?

Evet, paketler süreleri dolana kadar tüm Türk Telekom WiFi servis noktalarında kullanılabilir.

Kampanya bitiminde her abone, sahip olduğu paketin içeriğindeki hediye Türk Telekom WiFi dakikası kadar aylık ücretsiz kullanım yapmaya devam edecektir.