Nasıl Bağlanırım? | Destek | Türk Telekom WiFi

Destek

Nasıl Bağlanırım?

Türk Telekom Aboneleri için Türk Telekom WiFi Hizmetine Giriş


 • Türk Telekom WiFi isim ve logosunu gördüğünüz kablosuz internet servis noktasında cihazınızın kablosuz internet (Wireless) özelliğini açınız. Kablosuz ağlardan (SSID) “Turk Telekom WiFi”ı seçiniz. Herhangi bir ağ şifresi sorulmadan bağlantı yapılacaktır.
 • Bilgisayarınızda yüklü web tarayıcınız (Internet Explorer, Firefox vb.) ile herhangi bir sayfaya gitmeye çalıştığınızda otomatik olarak karşılama sayfasına yönlendirilecektir. Karşılama Sayfasında Türk Telekom internet Müşterisi olan ve olmayanlar için iki adet giriş seçeneği ekrana gelecektir. Türk Telekom internet Müşterisi olarak giriş yapmak için Türk Telekom internet Müşterisiyim tıklanır. • Tek Şifre ile Giriş : Türk Telekom’un tüm katma değerli hizmetlerinden (Türk Telekom Müzik, Türk Telekom Oyun, Türk Telekom WiFi..) faydalanabildiğiniz kullanıcı adı ve TekŞifrenizi girerek GİRİŞ butonuna tıklayınız. Eğer daha önce başka bir hizmet için TekŞifre oluşturmadıysanız internet kullanıcı adı ve TekŞifrenizi bir kez kullanarak oluşturabilir ve Türk Telekom WiFi girişi için de kullanabilirsiniz. TekŞifre ile ilgili daha fazla bilgi için https://teksifre.turktelekom.com.tr ziyaret ediniz.  • Giriş yaparken BENİ HATIRLA kutusunu işaretlediğinizde aynı cihazdan sonraki Türk Telekom WiFi bağlantılarınızda sadece Türk Telekom internet abonesiyim tıklayarak kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girmenize gerek kalmadan direk olarak internete bağlanırsınız.

 • Karşınıza internete bağlı olduğunuzu gösteren “Hoş geldin Sayfası” gelecektir. Bu sayfayı kapatmadan yeni sayfalar açarak dilediğiniz zaman internette gezmeye başlayabilirsiniz. • İnternet kullanımınız sona erdiğinde "Çıkış" yapmayı unutmayınız. Giriş yaparken BENİ HATIRLA kutusunu tıkladıysanız ve internete bağlı olduğunuz cihazın giriş bilgilerinizi hatırlamasını istemiyorsanız UNUT ve ÇIK, hatırlamasını istiyorsanız ÇIKIŞ butonuna basınız. Eğer yanlışlıkla bu sayfayı kapattıysanız Türk Telekom WiFi’a bağlı iken https://giris.turktelekomwifi.com adresinden tekrar çağırabilirsiniz. • Çıkış yapılmadan bilgisayarınızın kapanması gibi durumlarda sürelerinizin bitmemesi için veri alışverişi olmayan 15 dakika sonrası sistem otomatik olarak bağlantınızı kapatacaktır.

Her seferinde Kullanıcı adı/şifre ile uğraşmadan hızlıca internete erişim için Türk Telekom WiFi Otomatik ile giriş yapın!

Türk Telekom WiFi Otomatik


Türk Telekom WiFi noktalarında, mobil cihazınızdan Türk Telekom WiFi Otomatik kablosuz ağını seçerek bir defaya mahsus Türk Telekom WiFi giriş sayfasında TekŞifre’niz ile bağlanın. Sonra tekrar Türk Telekom WiFi giriş sayfasına bağlanmanıza ve kullanıcı adı /şifre girişi yapmanıza gerek kalmaz, tüm Türk Telekom WiFi noktalarında otomatik bağlanırsınız.

1. İnternete bağlanmak istediğiniz yerin Türk Telekom WiFi noktası olduğundan emin olun.
2. Cihazınızın Wi-Fi özelliğini açın.
3. Karşınıza gelen kablosuz ağlardan Turk Telekom WiFi kablosuz ağını seçin.
4. İnternet tarayıcınızı açtığınızda karşınıza otomatik açılan Türk Telekom WiFi giriş sayfasında Türk Telekom TekŞifre bilgilerinizi ilgili alanlara yazın.
5. İnternet Kullanıcı Sözleşmesi’ni onaylı hale getirin ve giriş yapın.
6. Tekrar cihazınızın Wi-Fi bölümüne gelin. Türk Telekom WiFi Otomatik kablosuz ağını seçin ve Türk Telekom TekŞifre bilgilerinizi ilgili alanlara yazın.
7. İstemci kimlik doğrulama sertifikasını kabul edin.

Türk Telekom Aboneleri için Türk Telekom WiFi Hizmetine Giriş (iPhone-iPad)


 • Türk Telekom WiFi isim ve logosunu gördüğünüz kablosuz internet servis noktasında cihazınızın kablosuz internet (Wireless) özelliğini açınız.

 • Ayarlar (Settings) sekmesinden Wi-Fi seçeneğini seçiniz. • Karşınıza gelen kablosuz ağlardan Türk Telekom WiFi’ı seçiniz. İşaretli kısma tıkladığınızda ağ ile ilgili bilgilere ulaşabilrsiniz. • Ardından internete bağlanmaya çalıştığınızda otomatik olarak Türk Telekom WiFi karşılama sayfasına yönlendirileceksiniz. 
 • Karşılama Sayfasında Türk Telekom Abonesi olan ve olmayanlar için iki adet giriş seçeneği ekrana gelecektir. Türk Telekom ADSL abonesi olarak giriş yapmak için Türk Telekom ABONESİYİM tıklanır. • Türk Telekom Tek Şifre ile Giriş : Türk Telekom’un tüm katma değerli hizmetlerinden (Türk Telekom Müzik, Türk Telekom Oyun, Türk Telekom WiFi..) faydalanabildiğiniz kullanıcı adı ve şifrenizi girerek GİRİŞ butonuna tıklayınız. Eğer daha önce başka bir hizmet için Tek Şifre oluşturmadıysanız ADSL kullanıcı adı ve şifrenizi bir kez kullanarak oluşturabilir ve Türk Telekom WiFi girişi için de kullanabilirsiniz. Tek Şifre ile ilgili daha fazla bilgi için https://teksifre.turktelekom.com.tr ziyaret ediniz.  • Giriş yaparken BENİ HATIRLA kutusunu işaretlediğinizde aynı cihazdan sonraki Türk Telekom WiFi bağlantılarınızda sadece Türk Telekom ADSL Abonesiyim’i tıklayarak kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girmenize gerek kalmadan direk olarak internete bağlanırsınız.

 • Karşınıza internete bağlı olduğunuzu ve Türk Telekom WiFi dakikalarınızı gösteren bir “Hoşgeldin Sayfası” gelecektir. Bu sayfayı kapatmadan yeni sayfalar açarak dilediğiniz zaman internete bağlanabilirsiniz.  • İnternet kullanımınız sona erdiğinde "Çıkış" yapmayı unutmayınız. Giriş yaparken BENİ HATIRLA kutusunu tıkladıysanız ve internete bağlı olduğunuz cihazın giriş bilgilerinizi hatırlamasını istemiyorsanız UNUT VE ÇIK, hatırlamasını istiyorsanız ÇIKIŞ butonuna basınız. Eğer yanlışlıkla bu sayfayı kapattıysanız Türk Telekom WiFi’a bağlı iken https://giris.turktelekomwifi.com.tr adresinden tekrar çağırabilirsiniz.

 • Çıkış yapılmadan bilgisayarınızın kapanması gibi durumlarda sürelerinizin bitmemesi için veri alış verişi olmayan 15 dakika sonrası sistem otomatik olarak bağlantınızı kapatacaktır. Her seferinde Kullanıcı adı/şifre ile uğraşmadan hızlıca internete erişim için Türk Telekom WiFi Otomatik ile giriş yapın!

Türk Telekom WiFi Otomatik


Türk Telekom WiFi noktalarında, mobil cihazınızdan Türk Telekom WiFi Otomatik kablosuz ağını seçerek bir defaya mahsus Türk Telekom WiFi giriş sayfasında Türk Telekom TekŞifre’niz ile bağlanın. Sonra tekrar Türk Telekom WiFi giriş sayfasına bağlanmanıza ve kullanıcı adı /şifre girişi yapmanıza gerek kalmaz, tüm Türk Telekom WiFi noktalarında otomatik bağlanırsınız.

1. Internete bağlanmak istediğiniz yerin Türk Telekom WiFi noktası olduğundan emin olun.
2. Cihazınızın Wi-Fi özelliğini açın.
3. Karşınıza gelen kablosuz ağlardan Türk Telekom WiFi kablosuz ağını seçin.
4. İnternet tarayıcınızı açtığınızda karşınıza otomatik açılan Türk Telekom WiFi giriş sayfasında Türk Telekom TekŞifre bilgilerinizi ilgili alanlara yazın.
5. İnternet Kullanıcı Sözleşmesi’ni onaylı hale getirin ve giriş yapın.
6. Tekrar cihazınızın Wi-Fi bölümüne gelin.Türk Telekom WiFi Otomatik kablosuz ağını seçin ve Türk Telekom TekŞifre bilgilerinizi ilgili alanlara yazın.
7. İstemci kimlik doğrulama sertifikasını kabul edin.